Antigua: Koloniální městečko

Antigua je hned po Tikalu nejnavštěvovanější turistické místo v celé Guatemale. Je to staré koloniální městečko a opravdu ho stojí za to navštívit. V minulosti sice byla zničena zemětřesením a říkají, že už zdaleka není natolik krásná, jako bývala, pro mě ale společně se Semuc Champey patří k nejkrásnějším místům Guatemaly.

img_5261-2-714x1024Je obklopena rovnou několika Sopkami, Volcán de Fuego stále kouří, hned vedle něj můžete vidět Volcán de Acatenango. Nad Antiguou se tyčí památný kříž, od kterého je krásný výhled nejen na celou Antiguu ale i na Volcán de Aqua v pozadí (pokud ovšem nenarazíte na den s oparem). Chcete-li se na některý z vulkánů vydat, rozhodně nechoďte sami! Což ovšem neplatí o vyhlídce s křížem – Ceró de la Crus mirador. V některých průvodcích píšou, že stezka je hlídána několika strážci, my si vyšli ráno kolem 8 a na stezce jsme s bouchačkou nepotkali ani strážce, naštěstí ani bandity.

 

Mé nezapomenutelné zážitky: časový posun a výstup na křížový vrch

Jelikož jsem dost špatně snášela časový posun, vibrující telefon jednoho z účastníků mě vzbudil již ve 2 hodiny ráno a už jsem samozřejmě neusnula. S vyřízenou korespondencí a načtenými několika kapitolami Pána prstenů jsem v 7h vzbudila něžně zbytek a začalo se balit.

Asi po půl hodinovém trápení s kartou (pokud si img_5282-695x1024chcete ušetřit čas na kartu tady opravdu nespoléhejte) jsme zaplatili hotel v hotovosti a vydali se na náš první malý výstup do „kopců“ na již zmíněnou vyhlídku s křížem, kde se nám rozprostřela celá Antigua i se sopkou Aqua. Udělali jsme pár kýčových fotek, o které jsme o pár dní později zase přišli a vyrazili jsme po překvapivě hezké dálnici směrem k Panajechelu a jemu přilehlému jezeru Atitlán.

Po cestě jsme si ještě u Kuželových (česká CK, jejíž katalog jsme získali na Pražském letišti) přečetli, že před Panajachelem jedou nejdřív do Sololy na trhy. Náš desetiletý průvodce nám prozradil, že trhy, na které se již od 5 od rána sjíždí obchodníci až z dalekých hor, by měly být každý pátek. Jelikož pátek byl, neváhali jsme do Sololy zajet také.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *