El Salvador: přepadení na Vulcanu Conchagua aneb jaké to je, když na Vás někdo míří bouchačkou a ptá se, jak se máte.

Tak trochu jsme to očekávali, tak trochu možná přivolali, tím jak jsme o tom neustále mluvili a báli se toho. S možností krádeže nějakých věcí jsme opravdu počítali, ale to že to proběhne tak jak to proběhlo, by pravděpodobně ani jeden z nás nehádal. Nicméně můžu říct, že štěstí nás neopustilo.  

IMG_5701-1024x683.jpg
trocha šíleností z trhu

Po noci v hodinovém hotelu jsme si v rychlosti prošli městečko San Miguel s místními trhy a zabojovali s hned s několika bankomaty, ve snaze získat nějaké dolary, o které jsme přišli dřív, než jsme čekali. Při návratu k autu se mi úspěšně podařilo vystrašit nejen sebe, ale i zbytek posádky, když jsem nemohla najít peněženku, kterou jsem si dala ke kolegyni do baťůžku, abych nemusela nosit ten svůj, na což jsme ale všichni zapomněli. Prostě bych to nebyla já, abych něco nehledala, nebo neztratila. Všem se tedy ulevilo, že ztracení vybraných dolarů se nekoná. Ale jak se říká, nechval dne před večerem, a tak k naší smůle,  se nám za pár hodin podobné úlevy už nedostalo.

Z Miguela jsme se vydali rovnou na vulkán Conchagua. Do části jsme mohli vyjet autem, po dost zničené cestě, místní by ji možná označili jako silnici druhé třídy, u nás by ale asi ani pětka nestačila. Zbylých cca 5km jsme už museli po svých. Po zhruba 4km jsme došli k dvěma baráčkům s několika ozbrojenci, kteří prostor hlídali a zaplatili jsme $20 za všechny abychom mohli jít dál.

img_5725-1024x699

Což rozhodně stálo za to! Na vyhlídce se před námi vyloupla neskutečně úžasná panorámata. Cestou zpět jsme vyfotili ještě pár fotek s ozbrojencema, nakrmili hladové psi, sedli do auta opravdu pomaloučku (ta cesta byla fakt tragická) jeli dolů.

Po přibližně 1 km se na nás z křoví vyřítili 3 zakuklenci s kvérama (ve španělštině banditos, takže i pro nás po zbytek cesty už jenom banditi), z nichž jeden mluvil lámanou angličtinou (pravděpodobně vůdce gangu ?). Chvíli mi trvalo, než jsem pobrala co se vlastně děje, ale pohled do hlavně bouchačky vás nenechá moc dlouho pochybovat a spolehlivě pošle vaše srdce až do těch nejnižších útrob.

Vůdce gangu zavelel, ať otevřeme dveře, vystoupíme si a jdeme k jedné straně s rukama nad hlavou. Poté se nám nejen posunky snažil vysvětlit, ať jdeme pryč. V tu chvíli jsem myslela, že přijdeme o celý auto i s se všema věcma. Za chvíli si to ale dotyčný rozmyslel a změnil pokyn, tentokrát nehýbejte se a nemluvte. Při tom stále mířil pistolí na nás, druhý čekoval okolí a třetí nám raboval auto.

Po chvíli ze shora začalo přijíždět další auto. Když řidič zpozoroval, co se vlastně děje, začal troubit jak o závod. Což samozřejmě kluky rozhodilo.A jak to bylo dál se dozvíte v dalším článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *