Jak při cestování pomáháme

Když jsem chodila po Kanadských lesích, věděla jsem, že o 6 měsíců později si to už budu drandit po Filipínách. Protože jsem si to většinou po těch lesích drandila sama, měla jsem dost času přemýšlet a vymyslela jsem jak můžu pomoct chudým Filipínským dětem.

Uspořádala jsem svou soukromou sbírku na FB a světe div se, vybrala sem kolem 10 000 Kč. To jsou samozřejmě na Filipínách velké peníze, takže jsme to měli problém utratit, ale zvládli jsme to. Rozdali jsme školní potřeby v několika školách, hračky v dětských domovech a jídlo těm, co to potřebují.

Letos v lednu se na facebookových stránkách mých přátel, který jsem si cestou udělala, začaly objevovat fotky zhroucených domů a zaplavených oblastí po tajfunu. Nelenili jsme a vytvořili další soukromou sbírku a opět za pouhý týden vybrali 10 000. Peníze jsou vždy darem mých kamarádů mě a mému spolucestovateli. Všichni mi věří a kdo nevěří nedává 🙂 Tentokrát ale naše pomoc opravdu sahala daleko…Pomohli jsme cca 30 rodinám a opravili jsme střechu na místním centru, kam si chodí děti hrát.

Ostatně posuďte sami podle videa.

Na Madagaskaru jsme to udělali podobně. Abychom neměli zase problém utrácet sbírku jsme otevřeli jen pár dní před odletem a za asi 8000 Kč nakoupili většinou jídlo chudým. Nikdy nerozdávám peníze, které kazí charakter. Snažím se při rozdávání mít hlavně místní, kteří nám pomáhají s organizací a vysvětlí koncept, protože nechci v obdarovaných vzbudit mylnou domněnku: „běloch = peníze“ a naučit je nastavit ruku pokaždé, když bělocha vidí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *