Nabídka/recenze cestovatelských přednášek

Cestovatelské přednášky: 

Cestovatelské přednášky dělám teprve čtvrtou sezonu a poslední dobou mám pocit, že dneska už přednáší každý a tím pádem přibývá velice kvalitních přednášek, ale také těch faktických, či velice komerčních. Proto se svým přednáškám snažím dát nějakou přidanou hodnotu. Jakou? Každý si v nich najde něco, příležitostí je hned několik a myslím, že je to už z popisu přednášek zřetelné.

Pokud chcete přednášku i ve vašem městě, kontaktujte mě, prosím, už s konkrétními nápady na místa realizace. Jsem zvyklá jak na velké sály tak na malé místnůstky či hospůdky. Přednášky jsou možné i pro školy a to i v anglickém jazyce.

Prozatím jsou v nabídce diáky následující, časem jich bude přibývat:

Přesné místa a časy přednášek najdete v kalendáři cestovatelských přednášek

Havaj za hubičku

Během 3 měsíční sólo cesty po Havaji se dá stihnout ledacos. Já měsíc téměř denně surfovala, stala se součástí havajské svatby, plavala tam s delfíny i želvami nebo se honila se po lese s divočáky. Většinou jsem stopovala, ale taky jsem se projela na kajaku, plachetnici, pořádný mašině i v policejním autě.  Na největším ostrově jsem bydlela na stromě s hvězdou české Cestománie, vyškrábala se na 4000m vysokou horu a viděla místa, kam se běžný turista nepodívá. Přitom jsem stále cestovala relativně nalehko a měsíčně se mi podařilo vyjít s minimální českou mzdou i přesto, že je Havaj jedna z nejdražších zemí, kde jsem kdy byla. Tak se přijďte inspirovat na svou solo cestu, tipy a triky jak na to vás neminou.

 

Island nalehko:

Rozhodnutí odjet sama na Island padlo během 3 minut a během 3 hodin byla zhruba „naplánovaná“ měsíční cesta,  při které jsem oslavila své 30. narozeniny. Odjížděla jsem ale s velkým respektem, pokorou a téměř žádným očekáváním. Jediné, co jsem věděla, bylo, že to bude jeden z těch nejlepších tripů a to taky byl. Celý měsíc jsem spala jen pod plachtou, objela celý ostrov stopem, ušla spoustu kilometrů přes hory i řeky, kde jsem nepotkala několik dnů živáčka, ale také jsem uzavřela nejedno přátelství, která mi mnohdy pomohla v rozhodnutí kam se moje kroky budou ubírat dál. A při tom všem jsem jedla zadarmo a utratila méně, než je česká minimální mzda.

Získala jsem ale víc, než na jakékoliv jiné cestě, inspirovala se v mnoha místních projektech, o které se s vámi taky podělím spolu s mými zážitky, tipy a triky jak se na nejen Islandu vyhnout velký útratě, težkýmu báglu a hromadě turistů.

Madagaskar:

V akci jsme koupili letenky, odevzdali diplomky, vybrali od přátel nějaký penízky a strávili 3 hodně zajímavý týdny na sedmém, neskutečně rozmanitém kontinentu světa – Madagaskaru. Fotili jsme se s lemury i chameleony, cestovali na střeše autobusu páté třídy, kde nechyběly ani živé slepice nebo krabi či krevety. Navštívili jsme džungle, hory, pouště i pláže a rukama nohama smlouvali o lepší ceny na tržištích. Za vybraný peníz jsme nakoupili asi 100 Kg rýže a rozdali je chudým výměnou za panáčka domácího rumíku. Zbytek peněz jsme investovali do školních potřeb a francouzských knih do školní knihovny. Prostě 3 týdny plné neskutečných zážitků, o které se s Vámi ráda podělím.

Kanada na blind:

Cestovatelská přednáška o tom, jak to dopadá, když sama holka vyjede tak trochu za prací a tak trochu za cestováním do Kanady. letak kanada s fotkama.jpgA to s plánem, který tak úplně nedopadne a tak plánovat zcela přestane. Přijďte si znovu potvrdit to, že všechno zlé je pro něco dobré, a že s pozitivní myslí jde všechno líp. Společně projedeme Britskou Kolumbii a nahlédneme i do Alberty a to těch nejkrásnějších národních parků v Kanadě – Banff a Jasper. Celou přednáškou nás budou provázet úchvatná panorámata při výstupech na místní vrcholky.

Aljaška na blind: 

Volné pokračování cestovatelské přednášky Kanada na Blind – tentokrát o tom, jak to dopadá, když se sama holka vydá do Kanady, trochu pracovat, trochu cestovat a po měsíci usoudí,
že jí vlastně stávající práce nebaví. Znova sbalí a s cizími lidmi se vypraví na měsíční road trip přes Yukon, směr Aljaška. Samozřejmě, ani tady nejde vše podle plánu.

Celou přednáškou nás budou opět provázet panorámata místních vrcholků a tentokrát až neskutečnou „náhodou“ půjdeme po stopách Alexandra Supertrampa z knihy a filmu Útěk do divočiny.

Rozhovor v rádiu Rozhlas Pardubice:

Krátký rozhovor z rádia Rozhlas Pardubice naleznete zde

Komentáře diváků:

Zde můžete nechávat své komentáře k přednáškám. Za jakékoliv pozitivní reakce předem velký dík. Ještě více díky těm, kteří se vyjádří i k těm slabším stránkám a návrhům na zlepšení 🙂 Díky dík!

7 komentářů u „Nabídka/recenze cestovatelských přednášek“

 1. Můžu jen doporučit, přednášky mají drive a jsou plné nečekaných zvratů. Nudit se rozhodně nebudete. N.Gutzerová, Chrudim.

 2. Přednáška o Kanadě se nám i našim posluchačům velice líbila. Vyprávění je živé a poutavé a o překrásné fotografie není nouze, Vřele doporučujeme!
  Knihovna a infocentrum Slatiňany

 3. Živelná podívaná :), zajímavé podněty pro mou cestu tam, kterou bych chtěl podniknout v podobném duchu. Díky, že si se s námi podělila o své dojmy i pocity.

 4. Míšo, máš můj velký obdiv za odvahu cestovat sama 🙂 a za skvělé a vtipné vyprávění z tvých cest!

 5. Přednáška Island Nalehko byla naprosto fascinující, inspirující a velmi praktická. Mnoho krásných fotek, zajímavých příběhů z cest a odvahy s pokorou a láskou❤️! Příští týden tam letím, a nemohu se dočkat až to tam spatřím na vlastní oči!
  Míšo, moc díky za super přednášku!

 6. Ahoj,
  Uzasna prednaska o Madagaskaru. S kamaradkou jsme ti to uzily a uz se tesim na Island a Havaj☺️ Ano Madagaskar z pohadky to neni 😀
  Ale uzasne dobrodruzstvi! Ahoj Lenka

 7. Přednáška o Islandu byla zábavná a plná skvělých tipů, které určitě při návštěvě Islandu využijeme 🙂 Už se těším na další přednášku!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *